Maszyneria.pl korzysta z plików cookie
 Skup maszyn  Kontakt  Filmy maszyn  Referencje  Warunki handlowe Oferta z: 15-12-2018


 Skup maszyn
 Referencje
Maszyny sprzedane
 subskrypcja

MASZYNY › POZOSTAŁE › FILTROWENTYLACJA SPAWALNICZA STANOWISKOWA PLYMOVENT

FILTROWENTYLACJA SPAWALNICZA STANOWISKOWA PLYMOVENT

MASZYNA SPRZEDANA

SKUP MASZYN
opis maszyny
Filtrowentylacja spawalnicza stanowiskowa PLYMOVENT.

Elementy składowe systemu filtrowentylacyjnego :
- ssawa samonośna EA-4 4m
- zespół filtracyjny MDB B-16
- system napylania syntetycznego węglanu wapnia - składający się z: sterowania instalacji odciągowej, sterowania systemu napylania, zespołu wentylatora, przepustnicy, elektrozaworów, odpowietrznika z filtrem i zbiornika z syntetycznym węglanem wapnia.
- zespół wentylatora Wwoax-45
- zespół filtracyjny GM3VW
- system samoczynnego gaszenia instalacji

Charakterystyka systemu filtrowentylacyjnego :
Założenia przyjęte w doborze urządzeń i sposobie rozwiązania instalacji w odniesieniu do spawalniczych dymów suchych :
- 14 stanowisk odciągowych usytuowanych w wydzielonym obszarze spawalniczym, obsługiwanych przez rurociąg centralny i 14 ramion odciągowych samonośnych 4m. Wszystkie stanowiska spawalnicze i stanowisko szlifierskie zostaną wyposażone w 4m ssawy samonośne, usadowione na słupach wsporczych, pozwalających na obsługę prac spawalniczych w obrębie stołu spawalniczo-monterskiego, jak również w odległości 4m od punktu zamocowania ramion - co pozwoli na obsługę prac spawalniczych, prowadzonych na elementach wielkogabarytowych.
- pełna filtracja odciągniętych zanieczyszczeń w samoczyszczących, mechanicznych zespołach filtracyjnych
- automatyczne samoczyszczenie jednostki filtracyjnyjnej impulsami sprężonego powietrza
- powrót oczyszczonego powietrza do hali produkcyjnej
- ilość odciąganego powietrza z jednej ssawy : 1200m3/h
- równoczesność pracy wszystkich stanowisk spawalniczych

Za pomocą ssaw samonośnych EA-4 długości 4m, zamontowanych na słupach wsporczych odbywa się odciąganie zanieczyszczeń powstałych w procesie spawania. Ssawy odciągowe można dowolnie zorientować w przestrzeni, a także ustawić optymalnie do źródła powstawania zanieczyszczeń. Podczas pracy urządzenia, odległość ssawy od źródła zanieczyszczeń powinna być jak najmniejsza i nie przekraczać 40 cm. Odciągnięte zanieczyszczenia transportowane są rurociągiem do zespołu filtracyjnego.
Zastosowany zespół filtracyjny PlymoVent MDB B-16 to samoczyszczący się, mechaniczny filtr do zanieczyszczeń suchych. Jego działanie polega na tym, że zanieczyszczenia osadzają się na powierzchni wkładów filtracyjnych, a następnie są strzepywane impulsem sprężonego powietrza do zbiornika osadczego.
W systemie odciągowo-filtracyjnym zastosowane zostały najwyższej klasy wkłady filtracyjne o bardzo wysokiej żywotności eksploatacyjnej.
Układ posiada system napylania syntetycznego CaCO3, który absorbuje mokre zanieczyszczenia, pochodzące z zaoliwionych elementów i preparatów antyodpryskowych. Wten sposób chroni wkłady filtracyjne przed zbyt szybkim zniszczeniem. Oczyszczanie filtra odbywa się w sposób automatyczny. Podczas pracy instalacji impulsy sprężonego powietrza są w określonych sekwencjach czasowych wstrzeliwane do wnętrza wkładów filtracyjnych, co powoduje wybijanie zanieczyszczeń z ich powierzchni do zbiornika osadczego, do opróżniania którego sprowadza się rzeczywista obsługa filtra. Sprężone powietrze doprowadzone do układu oczyszczania filtrów powinno być czyste, suche i mieć ciśnienie 5 bar.
Wentylator Mwwax 45 (30kW) wyposażony w układ sterujący umieszcza się w obudowie dźwiękochłonnej z powrotnym wyrzutem oczyszczonego powietrza na halę. Dodatkowo układ wyrzutu powietrza wyposażony jest w tłumik, który minimalizuje hałas.
Układ posiada przełączanie zima/lato. W okresie zimowym powietrze nawiewa z powrotem na halę, nie powodując strat ciepła, natomiast w lecie wywiewane na zewnątrz.
Instalacja wyposażona jest w system gaśniczy, na wypadek powstania pożaru w którymś z elementów systemu filtrowentylacyjnego. System gaśniczy jest oparty na czujnikach temperatury rozmieszczonych w kilku miejscach instalacji, na wejściu i wyjściu zespołu filtracyjnego.
W przypadku nagłego wzrostu temperatury w instalacji, uruchamiany jest automatycznie aerozolowy generator gaśniczy. System gaśniczy stanowi doskonałe uzupełnienie instalacji, w postaci skutecznej ochrony przed kosztownymi skutkami powstania pożaru w poszczególnych elementach instalacji.kliknij na zdjęcie aby je powiększyć
FILTROWENTYLACJA SPAWALNICZA STANOWISKOWA PLYMOVENT. Foto1
FILTROWENTYLACJA SPAWALNICZA STANOWISKOWA PLYMOVENT. Foto2FILTROWENTYLACJA SPAWALNICZA STANOWISKOWA PLYMOVENT. Foto3
FILTROWENTYLACJA SPAWALNICZA STANOWISKOWA PLYMOVENT. Foto4FILTROWENTYLACJA SPAWALNICZA STANOWISKOWA PLYMOVENT. Foto5
FILTROWENTYLACJA SPAWALNICZA STANOWISKOWA PLYMOVENT. Foto6FILTROWENTYLACJA SPAWALNICZA STANOWISKOWA PLYMOVENT. Foto7
FILTROWENTYLACJA SPAWALNICZA STANOWISKOWA PLYMOVENT. Foto8


loguj