Maszyneria.pl korzysta z plików cookie
 Skup maszyn  Kontakt  Filmy maszyn  Referencje  Warunki handlowe Oferta z: 18-02-2019


 Skup maszyn
 Referencje
Maszyny sprzedane
 promocja
 subskrypcja

MASZYNY › LASERY › LASER TRUMPF TRULASER 5030

LASER TRUMPF TRULASER 5030

MASZYNA SPRZEDANA

SKUP MASZYN
kliknij play aby odtworzyć film


opis maszyny
Laser TRUMPF TRULASER 5030 wyprodukowany został w 2009 roku.

Parametry techniczne lasera TRUMPF TRULASER 5030 :
- sterowanie CNC : Siemens Sinumerik 840D
- moc lasera : 5 kW
- długość stołu roboczego : 3000 mm
- szerokość stołu roboczego : 1500 mm
- długość przesuwu w osi Z : 115 mm
- maksymalna waga obrabianego arkusza : 900 kg
- maksymalna grubość ciętej blachy (stal zwykła) : 25 mm
- maksymalna grubość ciętej blachy (stal nierdzewna) : 20 mm
- maksymalna grubość ciętej blachy (aluminium) : 12 mm
- maksymalna szybkość przesuwu przy jednoczesnej pracy napędów osi X i Y : 265 m/min
Prędkość pozycjonowania :
- równolegle do osi : 200 m/min
- symultanicznie (osie X i Y) : ok. 300 m/min
Dokładności :
- najmniejszy programowalny krok : 0,001 mm
- uchyb pozycjonowania : + 0,10 mm
- średnia odchyłka pozycjonowania : + 0,03 mm
- monitor kolorowy : TFT 12“
- pamięć na dysku twardym 500 MB : dla programów NC
- platforma PC : z Windows NT
- port USB
- laser CO2 : TRUMPF TruFlow 5000
- mod wiązki laserowej : TEM01* TEM01*
- pamięć główna : RAM 64 MB
- maksymalna moc lasera : 5000 W (programowalna skokowo co 1%)
- wysokość maszyny : 2400 mm
- długość maszyny : 8300 mm
- szerokość maszyny : 4800 mm
- waga lasera : 12 t

Wyposażenie lasera :
- sterowanie CNC SIEMENS
- złącze Ethernet (LAN)
- złącze USB
- laser z soczewkami
- obustronne napędy portalu
- silnik liniowy osi X
- silnik liniowy osi Y
- silnik liniowy osi Z
- płynna regulacja mocy lasera
- system wykrywania plazmy
- system wykrywania kolizji
- system detekcji materiału
- system szybkiej wymiany głowic
- gaz laserowy CO2
- gaz laserowy N2
- gaz laserowy He
- zmieniacz palet
- wyciąg spalin
- system filtrujący
- agregat chłodzący
- centralne smarowanie
- oświetlenie
- dokumentacja techniczna
- deklaracja zgodności CE

Charakterystyka lasera TRUMPF TRULASER 5030 :
Laser posiada zamknięty korpus wraz z zintegrowanym agregatem. Dzięki utwardzonym - o najwyższej precyzji wykonania - prowadnicom osiągane są duże przyspieszenia i dokładności. Sztywność maszyny zapobiega powstawaniu drgań przy zmianach kierunku ruchu. Zintegrowanie rezonatora lasera i pulpitu sterowania z maszyną oszczędza zajmowaną przez nią powierzchnię. Jednostka ruchoma zapewniająca dokładną obróbkę pozwala na optymalną prędkość i dokładność obróbki, dzięki lekkiej i odpornej na wahania temperatury oraz spawanej laserowo belce poprzecznej (karetka). Umożliwia ona mocowanie i pozycjonowanie głowicy. Jest przemieszczana na łożyskach wałeczkowych i kulowych, po płaskich prowadnicach przez napęd zębatkowy, dwustronny - bez luzu. Automatyczny zmieniacz palet pozwala na to, że dobrze dostępne z trzech stron palety mogą być równolegle w czasie obróbki załadowane i rozładowane. Programy do wycinania listew nakładczych palet znajdują się w pamięci maszyny.
Laser wyposażony jest w jedną głowicę do cięcia wszystkich grubości blach. Przenośnik taśmowy wzdłużny służy do automatycznego odtransportowania szlaki i małych detali do łatwo dostępnego pojemnika, umieszczonego na końcu taśmociągu. Kierunek ruchu przenośnika można szybko zmienić np. w celu zdjęcia detali testowych do sprawdzenia. Laser ma napęd Gantry w połączeniu z bezpośrednimi napędami liniowymi: oś X - napęd Gantry z dwoma serwomotorami. Osie Y i Z - bezpośrednie napędy liniowe w wykonaniu ze specjalnym silnikiem. Zamknięte prowadzenie wiązki laserowej - odbywa się w hermetycznie szczelnym teleskopie lustrzanym, łączącym rezonator z głowicą tnącą. Jest on przewietrzany azotem i dzięki temu chroniony przed zabrudzeniami na całej długości. Chłodzone wodą lustra zmiany kierunku umożliwiają stabilną temperaturowo pracę ciągłą.
FastLine optymalizuje cały proces cięcia i zapewnia maksymalną opłacalność. Zmniejsza również zanieczyszczenia na górnej stronie blachy. NitroLine to cięcie wysokociśnieniowe stali nierdzewnej i aluminium w celu otrzymania krawędzi cięcia wolnej od tlenków i zadziorów. Jako gaz tnący stosowany jest azot. FocusLine utrzymuje stałe położenie ogniska w całym obszarze pracy i umożliwia sterowane programowo ustawienie ogniska w zależności od rodzaju i grubości materiału. Umożliwia maksymalne prędkości w całym obszarze pracy. PlasmaLine - PMS (Plasma Monitoring System) to lepsza jakość, mniejsze zużycia części szybko zużywających i jeszcze wyższa stabilności procesu obróbki grubych blach ze stali nierdzewnej, aluminium i stali konstrukcyjnej. SprintLine to z kolei zwiększenie prędkości obróbki, przez optymalizację procesu obróbki. ContourLine to specjalne techniki najazdu przy obróbce grubych blach, zapewniające stabilność procesu cięcia i umożliwiające wycinanie otworów o średnicy znacznie mniejszej niż grubość blachy, tj. do 0,4 x grubość blachy. LensLine to system kontroli soczewki /sensoryka/oraz system kontroli lustra wyjściowego, zapewniający ochronę lasera oraz prowadzenia wiązki przez zabrudzeniami. Microweld to łączenie wyciętego detalu z odpadem punktami spawalniczymi, programowalne w TruTops Laser. Automatyczne czyszczenie dyszy odbywa się przez programowane cykle czyszczenia. Dysza jest czyszczona automatycznie płytą szczotkową, zamontowaną na zmieniaczu palet. Urządzenie do napylania oleju działa w ten sposób, że miejscowe napylenie oleju w miejscu wstrzeliwania wiązki zapobiega powstawaniu krateru przy inicjacji cięcia w grubych blachach ze stali konstrukcyjnej. Chroni środowisko dzięki użyciu małej ilości oleju i braku konieczności chemicznego odtłuszczenia przed dalsza obróbką. Laserowa dioda pozycjonująca pozwala na optyczne określenie współrzędnych punktu startowego, przy przesuwaniu punktu zerowego na obrabianym arkuszu blachy.
Laser posiada programowalne ciśnienie gazów tnących. Zawór regulujący ciśnienie gazów tnących jest sterowany programowo dla różnych materiałów i różnych grubości. Wartość ciśnienia jest wyświetlana na pulpicie sterowania. Po określonym czasie bezczynności maszyna przechodzi w stan czuwania “Standby”. Jest to celowe przy długich przerwach w pracy oraz przy zautomatyzowanej pracy maszyny.
Laser posiada także dobre oświetlenie całego obszaru pracy, za sprawą czterech przemysłowych opraw oświetleniowych. Wyłączanie i załączanie odbywa się z pulpitu sterowniczego.
TruTops Laser lite to warsztatowa wersja oprogramowania TruTops Laser. Przy pomocy TruTops Laser lite można w krótkim czasie bezpośrednio na maszynie zaprogramować detale. Strategia obróbki oraz ułożenie detali na arkuszu są generowane automatycznie. Monitor kolorowy TFT (Thin Film Transistor) ma kolorowy wyświetlacz na pulpicie sterowania i zapewnia najlepszy odczyt także przy niekorzystnym oświetleniu.
TRUMPF laser CO2 TruFlow 5000 jest laserem gazowym wzbudzanym wysoką częstotliwością. Dzięki znakomitej jakości wytwarzanego promienia umożliwia uzyskanie precyzyjnych i niezawodnych wyników cięcia przy małym zużyciu gazów. Do wymuszonego obiegu gazu zastosowano bezobsługową dmuchawę turboradialną. Wszystkie rezonatory posiadają mieszalnik gazu zintegrowany z konstrukcją maszyny.
Wycinarka laserowa standardowo wyposażona jest w rezonator typu TruFlow 5000. Dopasowanie i nastawy przeprowadzane są bezpośrednio na linii produkcyjnej. Wzbudzanie prądem wysokiej częstotliwości wpływa na najlepszą jakość wiązki promieni przy bezstopniowej regulacji mocy lasera. Nie ma zużycia elektrod. Nie występuje również zanieczyszczenie rezonatora i wewnętrznej optyki, ze względu na fakt, iż elektrody usadowione są poza obiegie gazów. Małe są nakłady na konserwację.
Sterowanie lasera TASC 3 (TRUMPF advanced specialised control) jest bezpośrednio sprzęgnięte ze sterowaniem maszyny przez magistralę Bit-Bus i jest dostępne w panelu sterowania. Jego istotne cechy to graficzne przedstawienie przebiegu procesu, szerokie możliwości diagnostyczne, 99 programowalnych cykli mocy (przebiegi rampowe), umożliwiających optymalne wstrzelenie wiązki promieni lasera - istotne przy inicjacji procesu cięcia. Sterowanie mocy lasera reguluje moc lasera analogicznie do prędkości posuwu. Umożliwia cięcie ostrych narożników oraz zwiększa jakość cięcia.
Jeśli chodzi o agregat chłodzący, to w zamkniętym układzie chłodzenia chłodzone są lustra, korpusy mocujące i system prowadzenia gazów. Bardzo dobrze eliminuje wpływ temperatury w czasie rozruchu i pracy.
Głowica tnąca z soczewką 250 mm stanowi wyposażenie standardowe. Konstrukcja umożliwiająca szybką wymianę głowicy daje możliwość szybkiej wymiany głowicy bez potrzeby większych regulacji. ControlLine to pojemnościowa regulacja wysokości (cyfrowy, inteligentny system pomiaru odległości), utrzymuje stały odstęp pomiędzy dyszą głowicy a powierzchnią blachy w czasie procesu cięcia, także przy nierównych blachach. Zapobiega kolizjom między głowicą a obrabianym przedmiotem. Ustala bezdotykowo położenie arkusza blachy na palecie, dopasowuje program, który ma być wykonywany do położenia arkusza blachy na palecie, przez przesunięcie układu współrzędnych. Umożliwia to swobodne układanie arkusza blachy na palecie i zapobiega powstawaniu zadrapań. Reguluje i kontroluje system PierceLine i PlasmaLine. PierceLine nie tylko kontroluje, lecz również reguluje proces wypalania, niezależnie od rodzaju i grubości materiału. Czas wypalania zostaje zredukowany o 10 - 80 %.
Obsługa sterowania Sinumeric jest prosta i szybka, dzięki zastosowaniu standardów charakterystycznych dla Windows (platforma: PC). Podłączenie do sieci umożliwia podłączenie na bazie systemu Windows, w celu transferu danych. Zarządzanie programami NC jest przejrzyste. Ważnym jest, że sterowanie posiada pomoc online, czyli ma możliwość bezpośredniego otrzymania informacji na temat obsługi, programowania oraz diagnozy. Posiada też zintegrowane dane technologiczne, to znaczy, że wszystkie dane technologiczne przedstawiane są w postaci tabel. W oparciu o tabele sterowanie reguluje np. rodzaj i ciśnienie gazu tnącego oraz inne parametry związane z obróbką. Teleserwis zapewnia modemowe połączenie z serwisem firmy TRUMPF. Ma możliwość szybkiej reakcji na zdarzenia oraz skrócenie czasu postoju maszyny. Dzięki stosowaniu haseł jest zapewnione bezpieczeństwo danych. Wielopoziomowe bariery świetlne lasera służą do zabezpieczenia obszaru pracy zmieniacza palet. Automatyczny system nadzorujący kontroluje z kolei stan pracy lasera. Sprawdzane są między innymi ciśnienie gazu, temperatura i przepływ wody chłodzącej. Wielokomorowy system wyciągowy gwarantuje wysoką moc odciągania w każdej programowo otwieranej komorze odciągowej. Otwierana jest tylko ta komora, w obrębie której następuje cięcie wiązką laserową. Przy obróbce przestrzennych detali pokrywy komór mogą być zdejmowane. Filtr kompaktowy pozwala na odciąganie powstającego dymu i drobnych cząsteczek. Drobne części metalowe zostają wciągnięte i odfiltrowane w filtrze kompaktowym, natomiast większe części są gromadzone w pojemniku znajdującym się za taśmociągiem przenośnym. Powtarzające się w czasie cykle strząsania filtrów umożliwiają optymalne wykorzystanie ich właściwości oczyszczających. Filtr jest wyposażony w separator iskier. Przestrzeń robocza maszyny jest chroniona przez osłonę z płyt makrolonowych. Osłona spełnia wymagania 1 klasy bezpieczeństwa lasera.
Zobacz także nasze inne Lasery z aktualnej oferty:
Laser 3D
LASER 3D LT823D
LASER MAZAK X510
BYSTAR 3015
LASER MAZAK 3D

kliknij na zdjęcie aby je powiększyć
LASER TRUMPF TRULASER 5030. Foto1
LASER TRUMPF TRULASER 5030. Foto2LASER TRUMPF TRULASER 5030. Foto3
LASER TRUMPF TRULASER 5030. Foto4LASER TRUMPF TRULASER 5030. Foto5
LASER TRUMPF TRULASER 5030. Foto6LASER TRUMPF TRULASER 5030. Foto7
LASER TRUMPF TRULASER 5030. Foto8LASER TRUMPF TRULASER 5030. Foto9
LASER TRUMPF TRULASER 5030. Foto10LASER TRUMPF TRULASER 5030. Foto11


loguj