Maszyneria.pl korzysta z plików cookie
 Skup maszyn  Kontakt  Filmy maszyn  Referencje  Warunki handlowe Oferta z: 23-09-2018


 Skup maszyn
 Referencje
Maszyny sprzedane
 subskrypcja

MASZYNY › PRZECINARKI PLAZMOWE › PRZECINARKA PLAZMOWA ECKERT JANTAR 2

PRZECINARKA PLAZMOWA ECKERT JANTAR 2

MASZYNA SPRZEDANA

SKUP MASZYN
opis maszyny
Przecinarka JANTAR 2 (2000x6000mm) wyprodukowana została przez firmę ECKERT w 2007 roku. Maszyna charakteryzuje się dużą wydajnością i jest przeznaczona do precyzyjnego cięcia kształtowego palnikami gazowymi lub plazmowymi. Zastosowanie dwustronnego napędu pozwoliło przy wykorzystaniu pełnej dynamiki maszyny na osiągnięcie bardzo wysokiej prędkości i jakość cięcia, w tym także małych otworów.

Przecinarka ta wyprodukowana został w wersji o szerokości roboczej 2000 mm i długości 6000mm z możliwością rozbudowy toru wzdłużnego w module 2000 mm. JANTAR 2 wyposażany jest w niezależny stół, dzięki czemu geometria maszyny nie ulega rozregulowaniu przy dużych obciążeniach zarówno masowych jak i termicznych. Nie występują również problemy w załadunku i pracy na grubszych i dużo cięższych materiałach. W zależności od grubości ciętego materiału, prędkość cięcia osiągana przez przecinarkę JANTAR 2 mieści się w granicach 18-20 m/min, co pozwala na bardzo wydajną pracę.

Urządzenia serii JANTAR są wyposażone w napędy dwustronne wzdłużne. Na układ napędowy składa się silnik prądu zmiennego z resolverem, przekładnia planetarna i kółko zębate. Bezluzową pracę urządzenia gwarantuje sprężynujący docisk koła zębatego do listwy zębatej. Odpowiednia wielkość wózków prowadzących, a także szlifowana jezdnia gwarantują dużą stabilność portalu.

Maszyna może być uzbrojona w dodatkowe narzędzia, takie jak wiertarka, system trasowania mikroplazmą lub system opisywania punktakiem pneumatycznym. Bardzo popularny stał się system do obróbki rur, który poza standardowym wykorzystaniem umożliwia obróbkę konstrukcji przestrzennych lub profili o dużych gabarytach.

Do podstawowych zalet przecinarki JANTAR należą:
szerokie możliwości zastosowania urządzenia: cięcie tlenowe, cięcie plazmowe, trasowanie plazmowe, wiercenie i znakowanie, obróbka rur i profili wielkogabarytowych, prosta kontrola maszyny i procesu cięcia poprzez łatwe w obsłudze sterowanie ECS 872, możliwość przesyłania danych, a także zdalnej kontroli procesu cięcia poprzez sieć komputerową.


kliknij na zdjęcie aby je powiększyć
PRZECINARKA PLAZMOWA ECKERT JANTAR 2. Foto1


loguj