Maszyneria.pl korzysta z plików cookie
 Skup maszyn  Kontakt  Filmy maszyn  Referencje  Warunki handlowe Oferta z: 20-07-2018


 Skup maszyn
 Referencje
Maszyny sprzedane
 subskrypcja

MASZYNY › PRZECINARKI PLAZMOWE › WYPALARKA PLAZMOWA STIGAL STIG 1500 PLUS

WYPALARKA PLAZMOWA STIGAL STIG 1500 PLUS

MASZYNA SPRZEDANA

SKUP MASZYN
kliknij play aby odtworzyć film


opis maszyny
Przecinarka tlenowa CNC STIG 1500+ to kompaktowe urządzenie przeznaczone do kształtowego wycinania blachy za pomocą technologii cięcia plazmowego. Portal urządzenia zbudowany został z odpornych na obciążenia statyczne i dynamiczne, żebrowanych profili konstrukcyjnych, wykonanych ze stopów aluminium. Spawana konstrukcja nośna maszyny wykonana została z profili stalowych tworzących stabilną ramę, na której osadzony jest stół materiałowy, jezdnia wzdłużna oraz elementy układu odciągowego. Bieżnia jezdni wzdłużnej i poprzecznej wykonana została z hartowanej stali, która w trudnych warunkach przemysłowych, gwarantuje odpowiednie właściwości jezdne w całym okresie eksploatacji. Przewody gazowe i elektryczne umieszczone zostały w zamkniętych prowadnicach kablowych odpornych na ścieranie, odpryski i wysoką temperaturę. Układ napędowy składa się z 4 dynamicznych serwonapędów AC, które przy lekkiej masie portalu pozwoliły na osiągnięcie doskonałych parametrów dynamicznych urządzenia.

Maszyna posadowiona jest na stopach wibroizolacyjnych i nie wymaga kotwienia do podłoża, co znacznie skraca czas montażu oraz pozwala na rozpoczęcie produkcji niemal natychmiast po dostarczeniu urządzenia do odbiorcy. Zintegrowana wanna odciągowa, porusza się wraz z portalem wypalarki zapewniając stałą skuteczność odciągania spalin dokładnie z miejsca cięcia materiału. Niewielkie gabaryty wanny zapewniają odpowiednią siłę ciągu nawet przy zastosowaniu wentylatorów odciągowych o niewielkiej mocy.

BUDOWA / KONSTRUKCJA
Wypalarka plazmowa STIG 1500+ jest urządzeniem kompaktowym przeznaczonym do kształtowego wycinania elementów z arkusza blachy z zastosowaniem technologii plazmowej. Maszyna posadowiona jest na stopach wibroizolacyjnych i nie wymaga kotwienia do podłoża, co znacznie skraca czas montażu oraz pozwala na rozpoczęcie produkcji niemal natychmiast po dostarczeniu urządzenia do odbiorcy. Ponadto podczas całego okresu eksploatacji możliwa jest bardzo szybka zmiana miejsca usytuowania maszyny w hali produkcyjnej.

W dowolnym momencie eksploatacji funkcjonalność maszyny może zostać zwiększona przez zamontowanie elementów wyposażenia dodatkowego, takich jak: obrotnica do rur, wysięgnik portalu, suport frezarski, znakowanie pneumatyczne i wiele innych.

Spawana konstrukcja nośna wypalarki wykonana jest z wytrzymałych profili stalowych tworzących stabilną, odporną na czynniki mechaniczne i wysoką temperaturę ramę, na której osadzony jest stół materiałowy, jezdnia wzdłużna oraz elementy układu odciągowego.

Zintegrowana wanna odciągowa, porusza się wraz z portalem wypalarki zapewniając stałą skuteczność odciągania spalin dokładnie z miejsca cięcia materiału. Niewielkie gabaryty wanny zapewniają odpowiednią siłę ciągu nawet przy zastosowaniu wentylatorów odciągowych o niewielkiej mocy. Takie rozwiązanie znacznie redukuje koszt zakupu urządzenia w stosunku do maszyn wyposażonych w niezależne segmentowe stoły odciągowe. Dodatkową jego zaletą jest bardzo szybki sposób oczyszczania wanny odciągowej ze zbierającej się szlaki, dzięki zastosowaniu konstrukcji umożliwiającej otwieranie wanny od przodu urządzenia.

Maszyna została wyprodukowana przez firmę STIGAL w 2008 roku.

Parametry techniczne przecinarki STIG 1500+ :
- szerokość robocza: 1500 mm,
- długość robocza: 3000 mm,
- układ napędowy: oś X: 2 x serwonapęd AC – napęd dwustronny,
oś Y: 1 x serwonapęd AC
oś Z: 1 x serwonapęd AC
- prędkość przejazdowa: 18 m/min,
- format kodu: G-Code, przyrost 0,01 mm,
- dokładność pozycjonowania: +/- 0,0 5mm,
- grubość cięcia plazmą zależna od parametrów agregatu plazmowego,
- max grubość blachy/cięcia: 30 mm,
- jezdnie maszyny: stalowe, hartowane i szlifowane (twardość 62-64 HRC),
- układ bezsmarowy odporny na ciężkie warunki przemysłowe.

Agregat plazmy CEBORA PLASMA PROF 162:
- grubość cięcia dokładnego: 20 mm,
- rozcinanie: 30 mm,
- maksymalna grubość cięcia: 40 mm,
- max. pobór mocy: 22 kW,
- moc zainstalowana: 27 kVA 40% 22 kVA 60% 16 kVA 100%,
- zakres regulacji prądu wyjściowego: 20-90 A 20-160 A.
Zobacz także nasze inne Przecinarki plazmowe z aktualnej oferty:
PLAZMA HPR 260 A
Przecinarka ECKERT
VANAD ARENA
PLAZMA EU 3-15 S
ZDIS YUN 4000-2
ECKERT JANTAR 2
KT7 KTP 300-150
ECKERT JANTAR 2
ECKERT TOPAZ S1500

kliknij na zdjęcie aby je powiększyć
WYPALARKA PLAZMOWA STIGAL STIG 1500 PLUS. Foto1
WYPALARKA PLAZMOWA STIGAL STIG 1500 PLUS. Foto2WYPALARKA PLAZMOWA STIGAL STIG 1500 PLUS. Foto3
WYPALARKA PLAZMOWA STIGAL STIG 1500 PLUS. Foto4


loguj